Puan Ver
1
Puan Ver

Modifikasyonların genlerin işleyiş sürecine etkisi nasıldır?

Çevre şartı değişince aynı canlıda tekrar değişim nasıl gen işleyişi açısından nasıl değişir? Örneğin çuha çiçeği 15-20 c se kırmızı açıyor biz kırmızı renkli çuha çiçeğini 30-35 c sıcaklığa koyarsak çiçek rengi kırmızıdan beyaza döner mi ya da beyaz ken kırmızı olur mu neden

1
Anonim 1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Modifikasyonların genlere herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.Mesela güneşlenen birinin bronzlaşması genetik değişim değildir sadece derideki melanin pigmentinin azalıp artmasıdır aynı şey çuha çiçeğinde yetiştirilme aşamasında gözlenir yani çiçeğin rengi sonradan değişmez.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ne zaman bir kitap okusanız, bir yerlerde bir kapı açılır ve içeri daha fazla ışık dolar.”
Vera Nazarian
Geri Bildirim Gönder