Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Modern dünyanın duygularımıza etkileri nelerdir? Duygularımız sentetik midir?

Günümüz teknolojisi sayesinde geçmişe göre çok daha fazla bilgiye erişebiliyoruz. Eskiden insanların hayatları ve gerçeklik algıları sadece kendi deneyimleri ve yakın çevresinden oluşurken, günümüzde sanal dünya gerçeklik algımızı ve benim bilmediğim bir çok şeyi etkiliyor. Bu etkiler duygularımızda nasıl bir değişime neden oluyor?

1
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap

Modern dünyanın duygularımıza olan etkileri vardır fakat temeli göze alacak olursak asırlar önceki halimizden pek de farklı değiliz. Alimler= bilim adamları, cahil halk= cahil topluluk, heykeltıraş,ressamlar=sanatçılar, filozoflar= gene filozoflar, din adamları= din adamları. Bizler fazla değişmedik, sadece güç kazandık, kazanmış olduğumuz bu güç bizi daha TEMBEL, sosyalliğe olan ihtiyacımızı azaltarak ASOSYAL ve KENDİNİ BİLMEZ yaptı böylece dünyayı da çok değiştirdik. Zevklerimiz uğruna istediğimiz her şeyi sonlandırdık. Daha hızlı gidelim diye küresel ısınmayı getirdik, ağzımız tatlansın diye türleri yok ettik vb.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim harika bir oyundur. İlham vericidir ve tazeleyicidir. Oyun alanıysa Evren'in ta kendisidir.”
Isidor Isaac Rabi
Geri Bildirim Gönder