Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-1
Puan Ver

Miyop kişiler uzak sanal görüntüyü neden net göremez?

Uzaktaki görüntünün aynaya (yansıtıcıya) uzaklığına bağlı olarak sanal görüntüsü de o kadar uzakta oluyor. Acaba bu yüzden mi miyop kişiler yansımaya dibinden baktığı halde uzaktaki görüntüyü (sanal olanı) bulanık görüyo? (optik bilgim biraz yarım yamalak. )

1
10
Şükrü Ünal
-1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Miyoplar uzağı göremez. Görüntünün sanal olup olmaması ile miyop'un bir ilişkisi yoktur. Düz aynadaki sanal görüntü daha uzakta iken tümsek aynada daha yakında olabilir.

Kısaca sorunuzun cevabı miyopluk ile görüntünün sanal olmasının değil, uzakta olup olmamasının bir ilişkisi vardır. Uzaktaki görüntü miyop kişiler tarafından her zaman bulanık görünür.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilimin bir numaralı aracı şüpheciliktir. Şüpheciliği ışığı, sorgusuz inancı yok eder.”
Mike Huben
Geri Bildirim Gönder