Puan Ver
0
Puan Ver

Milyonlarca insan demek için 1 milyon 1 kişi olması yeterli mi? Yoksa en az 2 milyon insan olursa mı "milyonlar" kelimesi kullanılır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Ben mantığımı konuşturarak cevap vermek istiyorum ki bence en az 2 milyon insan olması gerekir çünkü kelime milyon kelimesinin çoğul hali, yani doğal olarak 'bir milyon bir' sayısı sadece tek bir milyona sahip bir milyondan fazla olması bir şeyi ifade etmez. Çoğul olarak nitelendirebilmemiz için de 2 veya daha fazla olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca soru matematik değilde Dil kategorisinde olsa daha doğru olurdu sanki.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yeryüzünde insandan başka bilim yapan hiçbir tür yok. Bilim, tamamiyle insan icadıdır ve doğal seçilim yoluyla serebral korteksimizde evrimleşmesinin tek bir nedeni vardır: Bilim, çalışır!”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder