Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Merhaba, karanlıkta yürürken takip edilme hissinin evrim sürecinde atalarımızdan süre geldiğiyle ilgili bir yazı okumuştum. Bunun doğruluğu nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu sadece bir fikirdir. Bunu ispatlar bir kanıt maalesef yoktur elimizde ama atalarımızdan aldığımız bir miras da olabilir bu.

Onun dışında bu durum psikolojik bazı takıntıların bir sonucu da olabilir. Kişi sürekli arkasına bakma ihtiyacı hisseder ve bunu takıntı haline getirebilir. Böyle bir durum karşısında, takip edilme hissini atalarımızdan aldığımız da şüphede kalmış olur.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilimde duyduğumuz en heyecan verici olan ve bir keşfe en çok kapı aralayan laf, 'Evreka!' değil, 'Hmm, bu çok tuhaf.' lafıdır.”
Isaac Asimov
Geri Bildirim Gönder