Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Merhaba iyi çalışmalar, bilinç altı temizlik neuroformat , hipnoz nedir?

Bu ve bunun gibi durumları açıklayabilecek video yaparsanız sevinirim.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

14 yaşına kadar dış uyaranlar derin frekansta kaydedilir.

2 yaşına kadar DELTA seviyesinde. En düşük frekansta herşey kaydedilir.

6 yaşına kadar TETA seviyesinde kaydedilir.

14 e kadar BETA dalga boyunda derin kayıt yapılır.

Bu kayıtların değişmesi inanılmaz zordur. Sorun, kendini yetiştirmiş anne babadan gelme garantimizin olmaması. Bu nedenle gelenek kültür vs ile olumsuz kayıtlarla dolu büyüyoruz. İşte hipnoterapi, hipnozla terapi neuoroformat, bilişsel terapi vs vs hepsinin amacı, bilinçaltına ulaşarak olumsuz kodları değiştirmek, silmek vs.

Kişinin bilinç düzeyindeki kararlar, bilinçaltının temel yazılımı kontrolünde verildiği için, kararın ne olduğunu doğrudan etkilemektedir. Kişi, bir konuda yoğun korkuya sahiptir bilinçaltında. Bilinç de bunu yorumlar, bu konuda başarısızım olarak düşünceye aktarır. Kişi o konuyu sevmez, ve başaramayacağını düşünür. Ve öyle de olur. Gündelik konularda sorun oluşturmayabilir, ancak kültür ve geleneksel ya da yaşamı doğrudan etkileyen konularda olumsuz kodlara sahip olmak, sosyal ya da farklı nedenlerle olumsuz etkiler kişiyi.

Hipnoterapide, kişi trans halinde bilinci açık iken terapi yoluyla bilinçaltına ulaşılır, sorun yaşadığı konu açığa çıkarılır sorularla.

Bilişsel terapi, bilinci kullanarak bilinçaltına olumlu yönlendirme yapmak. Bu terapi yöntemini herkes uygulamalı özellikle bizimi gibi kapalı kültürlerde. Telkin yoluyla derin kayıda girmiş kodlara yine telkin yoluyla düzeltme çabasıdır. Kişi sesli olarak sorun yaşadığı konuyu kendisine ayna karşısında anlatır, ne hissettiğini, sonrası için düşüncelerini vs detaylı olarak ifade eder. Uzman yardımıyla da yapılmakta ancak, gidemeyenler kendisi yapabilir. Aynı şeyi kağıda yazma yöntemi de var.

Neuroformat, Barış Muslu nun farklı yöntemleri birleştirdiği kişisel bir yöntem. Ancak özellikle fobilerde çok etkili olduğu biliniyor. Travmatik geçmişleri anlama ve çözmede başarılı biri kendisi. Bu konuda kitapları var.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sıradışı olun. Tuhaflığınız, sizi sihirli yapan şeydir.”
Parker Lewis
Geri Bildirim Gönder