Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Mastürbasyon ve klasik seks sonucunda ulaşılan orgazm seviyesinde fark var mı?

Mastürbasyon ve klasik seks sonucunda elde edilen orgazm arasında fark var mı? (rol alan nörotransmitter sayı ve yoğunluğu, kişilerin deneyimi gibi... )

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (2)
Paylaş
1 Cevap

Aslında verilerin çoğu özellikle kadınlar için seksten ziyade mastürbasyon ile daha kolay bir şekilde orgazm olabildiklerini gösteriyor. Çoğu seks sırasında orgazm olmak yerine oluyormuş gibi davranıyor. Sondaki belki gereksiz sayılabilecek küçük ayrıntıdan sonra insan mastürbasyon sırasında kendini daha kolay keşfedebiliyor ve zevklerini daha kolay tanımlayarak tamamen kendi istediği tarzda cinsel isteğini tatmin edebiliyor bu da orgazm olabilmede büyük önem taşıyor.

Asıl soruna dönecek olursam buna kesin bir şekilde mastürbasyon, seksten daha fazla tatmin eder veya seks, mastürbasyondan daha fazla tatmin eder diyemeyeceğim. İstatistiksel olarak belki mastürbasyonun daha fazla tatmin ettiğini görüyor olabiliriz ama bu kişiye göre değişir. İşin içine seks oyuncakları vs girdiğinde galibiyet mastürbasyonun elinde olur sanırsam.

İşin özü kaynak için biraz daha eğlenceli olabilmesi adına kısa bir belgesel önereyim dedim. Netflixin var ise 1. Sezon, kadın orgazmı adlı bölümünü kesinlikle izlemeni tavsiye ederim. Yok ise korsan sitelerde de var ama ben önermeyeyim sonuçta korsana hayır. Ama "var" yani.

Aslında ek olarak evrim ağacından da yazı önerebileceğimi farkettim kaynak olarak. Mastürbasyonun evrimini anlamak, cevap üzerinde daha rahat düşünmeni sağlayabilir o nedenle o makaleyi de kaynak olarak giriyorum.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Explained Kadın orgazmı
  2. Evrim ağacı, mastürbasyon
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yarım bilgi, cehaletten kötüdür.”
Thomas B. Macaulay
Geri Bildirim Gönder