Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
1
Puan Ver

Mastürbasyon ve klasik seks sonucunda ulaşılan orgazm seviyesinde fark var mı?

Mastürbasyon ve klasik seks sonucunda elde edilen orgazm arasında fark var mı? (rol alan nörotransmitter sayı ve yoğunluğu, kişilerin deneyimi gibi... )

1
1,219 görüntülenme
Teşekkür (3)
Hatırla
Takip (2)
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

Aslında verilerin çoğu özellikle kadınlar için seksten ziyade mastürbasyon ile daha kolay bir şekilde orgazm olabildiklerini gösteriyor. Çoğu seks sırasında orgazm olmak yerine oluyormuş gibi davranıyor. Sondaki belki gereksiz sayılabilecek küçük ayrıntıdan sonra insan mastürbasyon sırasında kendini daha kolay keşfedebiliyor ve zevklerini daha kolay tanımlayarak tamamen kendi istediği tarzda cinsel isteğini tatmin edebiliyor bu da orgazm olabilmede büyük önem taşıyor.

Asıl soruna dönecek olursam buna kesin bir şekilde mastürbasyon, seksten daha fazla tatmin eder veya seks, mastürbasyondan daha fazla tatmin eder diyemeyeceğim. İstatistiksel olarak belki mastürbasyonun daha fazla tatmin ettiğini görüyor olabiliriz ama bu kişiye göre değişir. İşin içine seks oyuncakları vs girdiğinde galibiyet mastürbasyonun elinde olur sanırsam.

İşin özü kaynak için biraz daha eğlenceli olabilmesi adına kısa bir belgesel önereyim dedim. Netflixin var ise 1. Sezon, kadın orgazmı adlı bölümünü kesinlikle izlemeni tavsiye ederim. Yok ise korsan sitelerde de var ama ben önermeyeyim sonuçta korsana hayır. Ama "var" yani.

Aslında ek olarak evrim ağacından da yazı önerebileceğimi farkettim kaynak olarak. Mastürbasyonun evrimini anlamak, cevap üzerinde daha rahat düşünmeni sağlayabilir o nedenle o makaleyi de kaynak olarak giriyorum.

1,128 görüntülenme
Puan Ver
2
Puan Ver
Teşekkür (2)
Paylaş
2

Kaynaklar

Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gelecek, herkesi kendi çalışma ve başarılarına göre yargılayacaktır. Bugün onların. Ama uğruna çok çalıştığım gelecek benim.”
Nikola Tesla