Evrim Ağacı Logo Evrim AğacıSoru & Cevap
Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
0

Kuyruk sokumundan dna analizi olur mu?

Bir yerlerde okuduğum göre kuyruk sokumu kemiğinde bir yer varmış çocuğun bir damla kanı damlatılırsa damlatıldıktan sonra eğer o kemik kanı emerse çocuğun o adamdan olduğu ortaya çıkıyormuş yani o kemik sadece kendi neslini kabul ediyormuş

2
1,162 görüntülenme
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
2 Cevap

Kemikler kan içi gerekli organizmaları üretir neden kanı emsin içinde kanı emerek oluşturacağı bir sistem yok !

Böyle efsaneler bizim toplumumuza özgü. Bilimden uzak olduğumuzdan mütevellit, bilimin dışında Kült ne varsa inanma isteği uyandırıyor. Sonuçta Hurafeler ile büyüyen insanlarız. Bizden sonraki nesillerin aile ortamını oluşturduktan sonra hurafelerden uzak gençler yetiştirmesi gerekiyor, bunu da bizler sağlamalıyız. O gençler yanlışları gördükçe başkaldıracak (Manevi Anlamda)... Ayrıca yanlış anlaşılmasın ! yargılamamak ile beraber; Bıyıktan evrilmiş aynı tip Muhafazakar ancak bir o kadar da farklılıklara bilime karşı sert tutumları olan rektörler, Öğreticiler ve Çeşitli bürokratlar vs vs kısaca devlet yönetim kademesinde ki yol göstericilerin yerini bu gençler alacak , ve Yavaş Yavaş toplumun muhasır medeniyet seviyesine geçte olsa geçmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum...

1,071 görüntülenme
4
Teşekkür (1)
Paylaş
4

Kaynaklar

Ya hiç bakmadım bakmaya da tenezzül etmiyorum sizce böyle bir şey doğru olabilir mi? Kemik kanı emiyormuş eğer kendi soyundansa vay vay vay. Şimdi size evde uygulayabileceğiniz bir dna testi anlatayım böyle saçmalıklara inanmayın.

Biraz sirke ile bir yumurta beyazını çırpiyorsun. Sarısını da çocuğa yediriyorsun bu kadar.

929 görüntülenme
2
Teşekkür
Paylaş
2

Kaynaklar

  • Yazar Yok. Bir De Kaynak Talep Etmiş Harika. (01 Aralık 2019). Alındığı Tarih: 01 Aralık 2019. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Soru Sor
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Geçmişin tehlikesi insanların köleleşmesiydi. Geleceğin tehlikesi ise insanların robotlaşması...”
Erich Fromm
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku