Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kültürel antropoloji ve biyolojik antropolojinin evrimle ilişkisi nedir?

Bu konu hakkında önerebileceğiniz makaleler var mı?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Biyolojik Antropolojide ve biyolojide Evrimin ışığı olmaksızın canlılar ile ilgili bildiklerimiz sadece birbiriyle alakasız bilgi yığınları olarak kalacaktı.Evrimin biyolojiye ve biyolojik antropolojiye en büyük katkısı.Tüm bilgileri birbiriyle ilişkilendirmeyi mümkün kılan bir tutkal vazifesi görmesidir.

Kültürel antropoloji ile Evrim İlişkisi ise Daha çok Kültürel evrimimizle alakalıdır. İnsan popülasyonları içerisinde nesiller içinde değişen kültürün etkisi zaten Kültürel Antropolojinin baş konusudur. Söz gelelim Ateşin Kontrol Altına alınmasının İnsanı diğer hayvan türlerinden üstün konuma getirmesi , kültürel antropolojinin en çok üzerinde durduğu konulardan birisidir.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her üniversite öğrencisinin içinde biraz 'Dünya'yı kurtaracağım!' fikri vardır. Bilmenizi isterim ki, tek bir kişiyi kurtarmanız bile yeterlidir. O tek kişi, kendiniz olsanız bile...”
Bir Antropoloji Profesörü
Geri Bildirim Gönder