Puan Ver
0
Puan Ver

Küçük köpekler daha büyüklere avantaj sağlamak için mi daha saldırganmış gibi havlar? Diğer canlılarda da bu durum var mıdır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

En iyi hayatta kalma stratejisi bu stratejidir. Bir hindiyi çıplak elle öldürebilirsiniz ama hindiye yaklaştığınızda hindi kendini şişirip ses çıkaracaktır. Size kendini ölümcül gösterir. Siz ona saldırdığınızda ise kaçar. Bu zekice bir taktiktir, canlı karşısında kendisinden büyük ve özgüvenli bir canlı gördüğünde muhtemelen kavgadan vaz geçecektir çünkü hayatını yenmemesi muhtemel olan bir canlıya kaptırmak hiç mantıklı değildir. Senin bahsettiğin küçük köpek olayına gelir isek, bir chiwawa bir pitbull'un kaslarına sahip olmadan aynı boy gösterisini yapabiliyor ve kaslarına harcaması gereken enerjiyi üreme gibi konulara harcayabiliyor. 

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, kibrimizi azalttığı ölçüde gücümüzü arttırır.”
Claude Bernard
Geri Bildirim Gönder