Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kuantum mekaniği öğrenmek için kitap öneriniz nedir?

Kuantum mekaniği hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum çok ağır dil içermeyen bir kitap önerirseniz sevinirim.

2
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
2 Cevap

En fazla bilgi sahibi olabileceğiniz tek ve gerçek kitaplardan birisi olan David J. Griffiths'in Elektromanyetik Teori kitabını tavsiye ediyorum. Kitap özellikle üniversitelerimizde Quantum Mekanik ve Elektrodinamik derslerinin temellerini oluşturuyor.

Şunu belirtmekte fayda var Quantum Mekanik aslında dili ağır bir alan değildir. Yalnızca farklı bir dile sahip olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız. Dil tercihiniz var ise kaynaklar kısmına hem Türkçe, hem de İngilizce yani orijinal diline ait linkleri yazıyorum.

Teşekkür (1)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. KUPDF Kitabın Türkçe'ye çevrilmiş halinin internet linki
  2. Academia Kitabın İngilizce yani orijinal halinin linki

Leonard Suskind'in kitabını alabilirsin.Tabi ki belli bir integral hesabı istiyor.Sipariş linkini kaynaklar kısmına koyarım.Ya da Feynman'ın Fizik Dersleri'ni 3 ciltten oluşuyor.Ve Feynman yine mükemmel mizahıyla ve öğreticiğiyle anlatıyor.

Teşekkür (2)
Paylaş
3

Kaynaklar

  1. 1.kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sadece eğitimli olanlar özgürdür.”
Epictetus
Geri Bildirim Gönder