Puan Ver
2
Puan Ver

Koyunların sadece derilerini canlı tutarak bir nevi yün tarlası üretmek mümkün mü, üretilebilirse ebatları ile de oynamak mümkün olabilir mi?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

İnsanda omentumdan deri grefti ile vücuttan bağımsız istenen dokuyu geliştirebiliyoruz.Fakat yüz nakillerinde dikkat ettiyseniz kıl oluşumu daha geç dönemde oluyor.Koyundan bağımsız deri üstünde yün üretimi teorik olarak sağlanabilir fakat maliyeti göz önüne aldığınızda hayvancılığı tercih edebilirler.Yün tarlası fikrine gelmeden hayvandan bağımsız üretim maliyeti düşük iplikler geliştirileceği kanısındayım.

Teşekkür Et
0

Kaynaklar

  1. Tez Net bir kaynak belirtemiyorum kusura bakmayın
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim tarihini anlamak, evrensel gerçeğe ulaşmaya yönelik her iddianın ölümlülüğünü anlamaktan geçer.”
Evelyn Fox Keller
Geri Bildirim Gönder