Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Koronavirüsün yayılmasında 5g teknolojisinin rolü var mı?

1
Onur Avcı 2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Öncelikle bu konuda kanıt olmadığını, söylemi desteklediği!! ifade edilen iki teori olduğunu söyleyebilirim;

İlk teori 5G' nin bağışıklık sistemine zarar verdiği iddiasıdır. Bu iddia şu ana kadar kanıtlanmış değildir. 5G nin hücresel hasara sebep olabilecek radyasyon seviyelerinden çok daha düşük seviyede bir etki gösterdiği bilinmektedir.

İkinci teori ise viruslerin birbiri ile elektromanyetik yollarla iletişim kurarak hastalığın yayılımını indüklediklerini iddia etmektedir. Bu iddia ise tamamen dayanaksızdır. Bu teoriyi yayınlayan tabloid gazete konuyu 2011 yılında bakterilerin iletişimi hakkındaki bir bilimsel araştırma iddiasına dayandırmaktadır.

Teşekkür (1)
Paylaş
6

Kaynaklar

  1. fullfact.org 5G is not accelerating the spread of the new coronavirus
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İlkel insan meraklı gözlerle ve yavaş, kendinden emin olmayan adımlarla doğruladı. Şimdiyse belirsiz bir hedefe doğru aceleyle yürüyoruz.”
Arthur Conan Doyle
Geri Bildirim Gönder