Puan Ver
0
Puan Ver

Kısacası modifikasyonlar adaptasyon dönüşebilir mi?

Bir kişi soğuk bir ülkeden sıcak bir ülkeye göç ederse, orda bronzlaşmaya başlarsa ve bunu sürekli tekrar ederse ten renginin değişmesini sağlayan melanin hücreleri yeniden soğuk bir yere göç ederse azalma gösterir mi?

2
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Kısaca bir türde bir adaptasyonun ortaya çıkabilmesi için.

1) Adaptasyonun replikatörlerde(DNA, RNA) oluşması gerekiyor. (Çeşitlenme, mutant)

2) Yeterli bir zaman geçmesi gerekiyor. (Eğer bir mutant rakiplerinden %1 daha fazla çocuk yapabilirse, bir nüfus içindeki temsilini 4000 kuşak içinde %0.1’den %99,9’a çıkartabilir)

3) Adaptasyonun son aşamada üremeye hizmet etmesi gerekir, adaptasyondan yarar gören şeyin replikatör(DNA, RNA) olması gerekir.

Favorilerime Ekle
1

Modifikasyonlar kısa süreli oluşan genlerin yapısını değilde genlerin işleyişini değiştiren vücudta oluşan kısa süreli değişimlerdir .

Adaptasyonun sağlanması içinde uzun zaman gereklidir .Bu uzun zaman 1,2yıl gibi bir süre değil 1,2 milyar gibi bir süredir.

Yani modifikasyonlar adaptasyona dönüşmez.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. kendim
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrim teorisinin gerçeklerle yeterince desteklenmediğini düşüncesizce savunanlar, kendi teorilerinin hiçbir gerçekle desteklenmediğini unutmuş görünüyorlar.”
Herbert Spencer
Geri Bildirim Gönder