Puan Ver
0
Puan Ver

Kenevir bitkisi hakkında linkte verilen bilgilerin doğruluk payı nedir?

1
Furkan Akkaya 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Kenevir, Cannabaceae familyasına ait bir bitkidir. Saplarında ki lifler ile iplik, kumaş yapımında hhamurlu kısmı kağıt yapımında kullanılır. 4 ay gibi bir sürede çıkar. Ağaçlar 15-30 yıl gibi bir sürede çıkar. Ağaçlardan daha çok oksijen üretir. Kenevir ile neler üretebilir ve nelere iyi gelir hep birlikte bakalım.


İnsan sağlığına faydaları:


-Kansere karşı korur

-Kalp sağlığını korur

-Mineral madde içerir

-Hormonları dengeler

-Multipl Skleroza iyi karşı korur

-Romatizmaya iyi gelir

Neler üretebiliriz:


-İlaç

-Kağıt

-Yakıt

-İplik

-Kumaş


İyi okumalar.

Favorilerime Ekle
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Az önce çözdüğünüz sorundan hemen sonra bir yenisi gelecek. Bu, sorunları çözmeyi bırakmanız gerektiğini mi gösterir?”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder