Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Kedim niçin tişörtümü emiyor?

4. 5 aylık kedim geldiği günden beri(40 günlük idi) kucağıma tırmanıp annesini emer gibi tişörtümü emiyor. Bu davranışı başka bir havlu veya kumaşta sergilemiyor. Yalnızca üzerimde olan kıyafetlere yapıyor. Sebebi ne olabilir?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

Soruya aslında kendin cevap vermişsin. Seni Annesi sanıyor. Senin kokun tişörtüne bulaştığı için başka materyale bunu yapmıyor. Ve seni seviyor. Ayrıca bazı kediler çok yumuşak bir kazak kumaş vs. gibi bir şeye 2 ön ayağıyla aynı annesinin memesini emerken yaptığı masaj hareketini yapar. Benim kedim yapıyor mesela. Yaparken mırrrahh diye bir ses çıkarıyor. :-)

Teşekkür
Paylaş
3

Kedinin beyninin içine giremediğimiz için bunun bilebilmemiz oldukça zor.Ancak İngiliz biyolog John Bradshaw kedilerin sahiplerini "daha büyük bir kedi" olarak algıladığını iddia ediyor.Kim bilir belkide kedinin sana böyle davranmasının sebebi budur :)

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kuyruksuz maymunlar, insanlar ile o kadar çok sayıda ortak özelliğe sahiptirler ki, onların da haklarını insanlarınki gibi korumamız şarttır.”
Jane Goodall
Geri Bildirim Gönder