Puan Ver
0
Puan Ver

Kedilerde 1 yaşın, insanlardaki 7 yaşa eşit olduğu doğru mu?

1
Anonim 0
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Kedi ilk yılında yaklaşık olarak 17 yaşındaki bir insanın gelişime erişir. İkinci yılında ise kedi, insan yaşına göre 23’üne ulaşır. İki yaşından üç yaşına geçerken bu fark azalmaya başlar. 4 yaşından sonra ise her yıl 4 yaş ekleyerek hesaplanır.Bu hesaplama tam olarak doğru değildir kedinin gelişim  sürecine göre yapılan bir tahmindir.

Teşekkür Et
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilimi yanlışlayan tek şey bilimdir ve o da bunu sıklıkla yapar.”
Matt Dillahunty
Geri Bildirim Gönder