Puan Ver
0
Puan Ver

Kaşlar neden evrimleşmiştir?

Evrimin doğal seçilim yoluyla yani hayata kalan bireylerin genlerini bir sonraki kuşağa aktararak çalıştığını biliyoruz. Kaşların göze akacak su damlalarını durmaktan başka fazla bir işlevi yok ve bu özellikler bireye hayatta kalacak kadar kritik önemde değil. O zaman kaşlar ve neden evrimleşti

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bizim için çok önemli olmasa da, yağmurlu havada vahşi bir yırtıcıdan kaçmaya çalışan atamız için avantaj sağlamış gibi görünüyor. Birçok memelide kaş olduğunu düşünürsek kaşların evriminin çok eskiye dayandığını görürüz. O zamanki yaşam koşulları için o kadar önemli bir avantaj oluşturmuş ki kaşı olan bir çok tür evrimini devam ettirse de kaşını bırakamamış.

Vahşi yaşamda banyo yok. Eğer kafamız tozluysa, terlediğimizde bile bu toz ve içindeki bakteriler gözümüze akıp enfeksiyona neden olabilir.Çok basit gibi görünen bir ayrıntılar çok basit sebeplerden ölmemize engel oluyor.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Entelektüel olgunlaşma doğumda başlamalı ve yalnızca ölüm ile sonlanmalıdır.”
Albert Einstein
Geri Bildirim Gönder