Puan Ver
4
Puan Ver

Karşı cinsin eşcinsel ilişkileri neden hemcinsin eşcinsel ilişkilerine göre daha normal gelir?

Düzcinsel insanlar genellikle neden karşı cinsinin eşcinsel ilişkilerine ılımlı bakarken, hemcinsinin eşcinsel ilişkilerini itici bulur?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Üstteki iki yoruma ithafen, eşcinsel erkek videolarının izlenmemesinin sebebi anal yoldan penetrasyon değildir zira her içerikte bu görülmeyeceği gibi heteroseksuel ilişkilere ait videolarda da anal birleşme ilgiyle izlenebiliyor. Soru da zaten neden eşcinsel erkek videoları izlenmiyor değil, bu sebep değil sonuçtur. 2. Yorumsa homofobinin üremeye dayandırılan sebebinin kibarca bir açıklaması. 

Sorunun cevabı basit: Homofobi. Homofobi tamamen insanlara dışardan propoganda yoluyla aşılanmış ve zamanla ciddi bir psikolojik hastalık haline gelmiş bir duygudur. Kimileri çeşitli psikolojik temeller bulmaya çalışabilir lakin ben tamamen dışardan gelen müdahele sonucu edinilmiş bir davranış olarak görüyorum. Erkeklere yönelik homofobinin kadinlara oranla daha fazlasına kanıtsa ataerkil bir düzende yaşamamız değil midir?

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Homofobi
Çok eskiden okuduğum bir habere göre araştırmacılar hemcins ilişkilerinin erkekler ve kadınlarda eşit oranda itici olmadığını ortaya koymuşlardı. Erkeklerin ilişkisi erkek ve kadınlara daha itici gelirken, kadınların ilişkisi iki tarafa da ilgi çekici gelebiliyormuş. Gerekli mecralardaki içeriklerin erkek versiyonları sadece ilgili kişiler tarafından izlenirken kadın versiyonları hem erkekler, hem kadınlar tarafından izleniyormuş. Sonuçta bu işin yolu belli olduğu için erkek versiyonunun ilgisi olmayan kişiler tarafından itici bulunması da gayet normal diye düşünüyorum.
Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Google Acil kaynak Kadınlar Da Lezbiyen Pornosu İzliyor
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sadece absürt olanı deneyenler imkansızı başarabilirler.”
Robin Morgan
Geri Bildirim Gönder