Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Karadeliklerin merkezinde kütleçekimi sonsuz mu?

Etrafta, karadeliklerin merkezindeki kütle çekiminin sonsuz olduğu yönünde bazı söylemler var. Bunun doğruluk payı nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merkezinde kara delik olan bir yer çekimi tekilliğinde, tek boyutlu nokta içindeki sonsuz küçük bir alana sıkışmış kütle, sonsuz bir ağırlığa ve eğimi sonsuz olan bir uzay-zaman ve dokusuna sebep olur.

Fizik kuralları bildiğimiz hiçbir şekilde çalışmaz. Ünlü Amerikalı fizikçi Kip Thorne'un tanımladığı gibi karadelik merkezi, “bütün fizik yasalarının parçalandığı nokta” dır.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. physicsoftheuniverse SINGULARITIES
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şahsen, tek bir zeki insanın en keskin eleştirisini, milyonlarca kişiden oluşan akılsız bir kitlenin onayına tercih ederim.”
Johannes Kepler
Geri Bildirim Gönder