Puan Ver
1
Puan Ver

Karadelik maketi nasıl yapılır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Karadelikler Hawking'inde dediği gibi o kadarda kara değillerdir. Karadelikler yoğunluklarından dolayı ışığı bile soğururlar. Bu yüzden siyah olması gerekir ancak ''Hawking Radyasyonu'' adını verdiğimiz karadeliğin enerjisini radyasyon olarak salması durumundan dolayı belli bölümleri turuncu bir renk almaktadır.

Bu bilgilerle bir karadelik maketi yapmak istersek karanlık bir yuvarlağın üstüne yağlı boyayla dalga şeklinde turuncu bir şekil yapardım. Kaynakta fotoğrafı bulunuyor sonrası hayal gücünüz.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Karadelik fotoğrafı karadeliğin görüntüsü
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Asıl soru şu: Torunlarımızın filleri, resimli kitaplar haricinde hiçbir şekilde göremeyecekleri gerçeğinden ötürü mutlu muyuz?”
David Attenborough
Geri Bildirim Gönder