Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Kara deliklerin zıddı bir yapı var mı? Mesela beyaz delik gibi birşey?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Beyaz Delik olarak bilinen teorik bazı görüşler bulunmaktadır. Bazı bilim insanları çok parlak "quasar" ların beyaz delikler olduğunu iddia etmektedir. Fakat gözlenmiş ve tanımlanmış bir beyaz delik henüz bulunmamaktadır.

Termodinamik olarak da dışarıdan evrene enerji transfer edeceğinden, sıfırıncı ve ikinci termodinamik yasası ile de uyumsuz olarak görüldüğünden beyaz delik teorisi bilim insanları tarafından kabul görmemiştir.

Daha fazla bilgi için kaynak'a bakabilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Beyaz Delikler
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Biyolojiyle savaşamazsınız. Ancak orasından burasından kurallarını çekiştirebilirsiniz.”
David Brin
Geri Bildirim Gönder