Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Kapitalizm, evrim kuramıyla daha mı uyumlu gözüküyor?

Yanıldığım bir nokta varsa anlatırsanız sevinirim. Kapitalizmde güçlü olanın kalıcı olma olasılığı daha yüksek. Maalesef doğada da eşitlik ve adalet yok gibi gözüküyor. Büyük balık küçük balığı yiyor. Bu durumda kapitalizm, evrim kuramına daha mı uyumlu anlamı çıkıyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

"En güçlü veya en zeki olan değil, değişime en çok uyum sağlayabilen hayatta kalır." sözü her şeyi özetliyor aslında. Büyük balık iseniz, güçlüyseniz bile çevresel değişime uyum sağlayabilecek özelliklere sahip değilseniz ölürsünüz, elenirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Okul, hayata hazırlık olmamalı. Okul, hayat olmalı.”
Elbert Hubbard
Geri Bildirim Gönder