Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

İyi günler, türkiye'de türkçe eğitim almak, master sonrası yurt dışı eğitimi için bir handikap doğurur mu?

Türkçe eğitim alınsa da iyi bir ingilizceye sahip olma varsayımı altında soruyorum bu soruyu. Şimdiden teşekkürler..

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar,

Türkiye'de Türkçe eğitim almak master sonrası yurtdışı eğitim için terimler vb. açıdan literatüre hakim olma konusunda küçük de olsa bir handikap yaratabilir fakat önemli olan yabancı kaynaklara ve çalışılacak alana olan hakimiyet. Kısacası kendinizi çalışacağınız konuda ve İngilizce konusunda geliştirdiğiniz sürece bu konuda oluşacak handikapları önleyebilirsiniz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan doğasının değiştirilemeyeceğini iddia edenler kaçıklardır. Onlara insan doğasının ne olduğunu sorun - cevap veremeyecekler!”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder