Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

İtalya'da ilk günden itibaren günlük yapılan test sayısı kaçtır?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

İtalya'da yapılan test sayısı 20 Mart 2020 tarihi son ölçümüyle 206.886 dır. Milyon Kişi başına düşen test sayısı ise 3.498. Yine milyon başına düşen vaka sayısı ise 678. İtalyanın nüfusu 2019 yılı itibarıyla 60.550.075 dir.

Teşekkür (1)
Paylaş
4

Ne yazık ki İtalya'nın salgın başlangıcından beri günlük test sayısı verilerine henüz ulaşamadık; araştırmalarımız sürüyor. Sadece "son toplam" bilgisi mevcut şu anda. Eğer İtalyanca bilen biri varsa ve bu veriyi bizler için güvenilir haber veya devlet kaynaklarından derlemek isterse (veya bizim bilmediğimiz bir veri setine erişimi varsa) bize iletmeleri büyük fayda sağlayacaktır.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Herkes, kendisinin sınırlarını Evren'in sınırları zanneder.”
Arthur Schopenhauer
Geri Bildirim Gönder