Puan Ver
0
Puan Ver

Işığın kütle çekimi varmıdır?

Eğer sabit tutulabilseydi evet. Şimdilik bu münkün değil insan bilinci ilerde belki başarır. Kütle çekimine sebeb olan göreceli enerjinin anaforlar şeklinde sabit olmasıyla direkt ilişkilidir.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Işığın göreceli de olsa kütlesi vardır.

Kümülatif etkide, ulaştığı gezegenleri itmektedir

Ancak ışığın sahip olduğu kütleçekim gözardı edilmektedir tarafımızdan.

Çünkü özellikle kütle miktarı yüksek olan cisimlerin uzay zamanı bükmelerinin etkisi o kadar fazladır ki, ışığa ait kütleçekim inanılmaz azalmaktadır. Ama yok denemez.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sıradan insanların sıradışı olmayı seçebileceklerini düşünüyorum.”
Elon Musk
Geri Bildirim Gönder