Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanlık afrika'nın dışında başlamış olabilir mi?

Yoksa afrika'da başladığı kesin mi?

1
Anonim 1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanlığın Afrika toprakları üzerinde başladığı kesin bir bilgidir. İlk insanlık Doğu Afrika da 10 milyon yıl önce başlamıştır. Bundan emin olmamızın nedeni fosil kayıtlarıdır. 10 milyon yıl önceki zamana ait fosiller insanlığın evrimini aydınlatıyor.

Evrim Ağacının bu konuyla ilgili harika bir animasyonu var. İzlemenizi öneririm:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=owoLn8ds0AQ&feature=emb_logo

Teşekkür (2)
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, gerçek olan tek büyüdür.”
Genndy Tartakovsky
Geri Bildirim Gönder