Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanlardan ayrı büyüyen bir bebek ne kadar gelişebilir?

Böyle bir olay veya deney var mı? Hayvanların arasında büyüyen bir insan ne kadar gelişebilir. Mesela konuşabilir mi? Alet yapabilr ve kullanabilr mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Buna feral çocuk sendromu deniyor.

Çeşitli nedenlerle doğada kalan ve hayvanlar tarafından büyütülen çocuklar, daha sonra bulunarak üzerlerinde araştırma yapılmıştır.

Ancak bu çocuklarda gözlemlenen bulgular,

Hangi hayvan yetiştirmiş ise, onun gibi davrandığı, konuşamadığı, sosyalleşemediği yönündedir. Bu da, beynin kopyalama, deneyimleme yani öğrenme yoluyla örgütlenmesini desteklemektedir. Anne baba ve çevreden öğrenme insan için olmazsa olmaz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Milyonlarcası elmanın düştüğünü gördü; ancak sadece Newton 'Neden?' diye sordu.”
Bernard M. Baruch
Geri Bildirim Gönder