Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
6
Puan Ver

İnsanlarda sesi özgün kılan nedir? Sesin ve ses tellerinin olgunlaşma süresi nedir ve hormonlarla olan bağı güçlü müdür?

İnsanlarda sesi özgün kılan nedir? Sesin ve ses tellerinin olgunlaşma süresi nedir ve hormonlarla olan bağı güçlü müdür?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanlarda ses oluşması ; ses tellerininn uzunluğu, diş dil ağız yapısı,nesfes alışımız gıbı 11 farklı özellik etkilidir. bunların her birimizde farklı olması farklı seslerin oluşmasını sağlar. Farklı iki insanın aynı sese sahip olması çok düşük hatta imkasıza yakındır.

https://www.youtube.com/watch?v=So-nwy1iLxg

https://www.slideshare.net/enisalpinguneri/hormonal-problemlerinseszerineetkisi

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Herkes kendi fikrine sahip olmakta özgürdür; ancak kimse gerçekler konusunda hatalı olma hakkına sahip değildir.”
Bernard M. Baruch
Geri Bildirim Gönder