Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanlar tam olarak neyden geldi?

Şimdi çağrı mert abicim sen teknoseyir videolarında insanların maymundan geldiğini söyliyorsun ama başka videolarındada biz homo sapiensiz diyorsun ve durum maymundan gelmemizle çelişmiyormu bildiğim kadarıyla biz maymunlarla ortak atamız var sadece diye biliyorum bu meseleyi açıklarsaınz sevinirim

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Aslında bakarsan insan primat ve primatlar içerisinde kuyruksuz maymun olarak tabir edilen ape sınıfına aittir. Yani insan için maymundur demek sınıflandırma bakımından sorun yaratmayacaktır. Etik nedenlerden dolayı bir çok kişi insan maymun değildir dese de bilimsel gerçekler aksi kanıtlanana dek kesin kanılardır ve inanç esasıyla değiştirilemez. İnsanların homo familyasından olması bundan sadece 2 milyon yıl öncesine dayanır. İlk Homo örneği olan Homo Habilis o dönemlerde şekil almıştır ve günüme kadar olan Homo macerasını bir şekilde başlatmıştır. 

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ölüm bir mühendislik problemidir.”
Bart Kosko
Geri Bildirim Gönder