Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanlar nasıl havayı çeker?

Başka bir deyişle "nasıl havayı ciğerlerimize çekeriz? "

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Doğumla birlikte refleks olarak gelişen, diyafram kasının aşağı inerek ciğerleri açması, içine hava dolmasını sağlaması ile gerçekleşir. Bebeklikte nefes alımı diyaframın aşağı kasılması yoluyla doğal, olması gerektiği şekilde gerçekleşir. Ancak büyüdükçe bu durum göğüs şişirmeye döner genellikle. Nefes almak için artık diyafram kası unutulmuş, göğüs bölgesiyle az bir nefes alınır olmuştur. Bu nedenle doğru nefes alımı için gayret göstermek zorundayız.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Doğru nefes
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şeyi biliyormuşuz gibi davranmak, oralarda bir yerlerde gerçekten neler olduğunu keşfetmemizin yolunu kapatmaktadır.”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder