Puan Ver
2
Puan Ver

İnsan ve teknoloji arasındaki ilişki nedir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Teknolojiyi kuran insanlardır. Ancak son zamanlar da kendi ürettiğimiz teknolojiyle kendimizi vuruyoruz. İnsanlar için vazgeçilmez bir yer aldı teknoloji. Aslında vazgeçilmez bir yer alması çokta anormal ve kötü değil. Artık teknoloji sayesinde bilgiye erişimimiz çok kolay. Dolayısıyla hayatımızı çok kolaylaştırdığı için vazgeçmemek mantıklı olur. Ancak hayatımızı kolaylaştırmanın aksine artık hayatlarımızı olumsuz yönde etkilediği de oluyor. Birçok kişi için artık sosyal medyaya bağımlı. Aynı zamanda internette artık çok fazla bilgi kirliliği mevcut.

İnsanlarda eskisine göre artık çok daha fazla asosyal olmaya başladı. Asosyallik aslında çok kötü bir şey değil. Hatta bende asosyal bir insanım diyebilirim. Ancak çok kişinin olmadığı, sessiz ve sakin yerlerde olmayı sevmek ayrı. Sadece bilgisayar ve telefon başında 1 gün geçirmek ayrı dır. Maalesef gelişen teknoloji yüzünden çok fazla olumsuz bir şekilde asosyal olan insan var.

Teknolojinin kötü etkilerinden korunmak bizim elimizdedir. Biz ne kadar iradeli olursak teknolojide bizim için o kadar faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bütün bilimlerde hatalar, doğrulardan önce gelir ve hatanın sonradan ortaya çıkmasındansa, önden gitmesi daha iyidir.”
Hugh Walpole
Geri Bildirim Gönder