Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Insan neden kıskanç davranır?

Insan arkadaşını/sevgilisini baska birinden neden kıskanır?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Her canlının genetik varoluş amacı hayatta kalıp genlerini diğer nesillere aktarmaktır - bencil bir şekilde - bu yüzden erkeğin kadından şüphesi çocuğun ondan olup olmadığıdır kadının şüphesi ise erkeğin kaynakları diğer dişilere harcamasıdır. Her iki cinsiyetin ortak noktası ise eşini bir başkasına kaptırmamaktır. Kıskanma duygusu cinsellik ile ilgilidir. [ Bunlar benim kendi düşüncelerim ve okuduğum makala ve kitaplardan aklımda kalanlardır ]

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Al elmaya taş atan çok olur.”
Türk Atasözü
Geri Bildirim Gönder