Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
3
Puan Ver

İnsan kendini nasıl tanır?

2
Teşekkür (3)
Hatırla (1)
Takip (2)
Paylaş
2 Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Bu soru öyle bir soru ki kişinin hayata bakış açısıyla, hayattaki amacıyla ve olmak istediği şeyler ile bağlantılı bir soru bu nedenle kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Benim için bu sorunun yanıtı; kesin bir şekilde “asladır”. Örnek göstererek açıklayacak olursam bir kişiyi düşün tamamen doğuştan tenis oynamaya çok yetenekli olarak doğmuş ama ne yazık ki daha önce hiç tenis sahasında bile bulunmamış bu kişi mesela bu yönünü keşfedememiş ve muhtemelen diğer bir çok yeteneğini de keşfedemeyecek çünkü zamanımız kısıtlı ölüm var diğer yandan insanın kendini keşfetme aracı olarak kullanabileceği “sonsuz şeyler” var olacaktır. Matematiksel olarak kanıtlayacak olursam;

sayı= burada senin yaşamın oluyor,

( sayı/sonsuz = 0)’ a götürür ki bu da benim için sorunun yanıtıdır.

Ama yine de bir kitap öneresi olarak kaynak ekliyorum.

Teşekkür
Paylaş
2
Puan Ver
0
Puan Ver

Size yeterli cevabı vermediğimi düşündüm ve bir kaynak keşfettim güzel bir yol gibi görünüyor “kendinizi tanımanız” (kendinizi keşfetmeniz açısından) bu yolda size başarılar diliyorum. Daima yeni seçenekleri gözden geçirin hayat bu zaman mekan ve insan değişiyor.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir insanın fikirleri dağınıksa, daha fazla fikir sahibi oldukça, daha karışık bir kafası olacaktır.”
Herbert Spencer
Geri Bildirim Gönder