Puan Ver
1
Puan Ver

İnsan kalbi kendi enerjisini nasıl üretir? Sadece insan kalbimi kendi enerjisini üretir?

Kutsal kitaplarda bu bir mucize olarak gösteriliyor bu gerçekten bir mucizemi yoksa evrimsel bir açıklaması varmı?

2
Anonim 1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

İnsan kalbinden koroner damar dediğimiz damlar çıkar ve tekrardan kalbe bağlanır. Bu damarlar aracılığıyla kalpten çıkan temiz kanın (Yazar notu: Temiz kan demek oksijence zengin kan demek. Organlarımız oksijenli solunum yapar.). bir kısmı tekrardan kalbe gelir ve bu döngü sayesinde kalp kendisi için gerekli olan enerjiyi üretmiş olur.

Bu konu ile ilgili internet ortamında çok fazla yanlış bilgi dolaşıyor. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kendine iyi bak. İyi okumalar.

Favorilerime Ekle
1

İnsan bedeni bir bütündür. Her organ bir diğerinin yaşamsal bir ihtiyacını karşılar. Kalp diğer organların ihtiyaç duyduğu kan akışını sağlarken barsaklar besin ihtiyacını, akciğerler oksijen ihtiyacını... Bu organlar birbirlerini bütünleyerek sistemleri ve nihayetinde organizmayı oluştururlar. Organizmalar ise enerjilerini mutlaka dışarıdan almak durumundadır. Yani hiç bir organ kendi enerjisini kendi üretemez. Bu sadece biyolojiden önce bilinen fizik kurallarına da aykırı olurdu.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Popüler bir hataya karşı popüler olmayan bir gerçeği savunmanın kışkırtıcı, merak uyandırıcı ve zaferle dolu olduğunu düşünüyorum.”
James Garfield
Geri Bildirim Gönder