Puan Ver
0
Puan Ver

İnsan diğer memelilerin sütünü içerek yarar sağlayabilir mi?

İnternetteki bir açıklamada çok yararlı derken bir açıklama çok zararlı diyebiliyor. Benim sorum insan diğer memelilerin sütlerini içerek yarar sağlayabilir mi? Primatlar haricinde hangi ulaşılabilir memelinin sütü insan sütüne daha yakındır.

1
Ümit Güven 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap
Insanlar içtiği sütten protein, şeker ve bazı vitamin ve mineralleri alabilir. Her canlı kendine özgü protein sentezi yapar ama bu sentezi yapmak için proteinin yapı taşı olan amino asitleri kullanır ve kendine göre protein sentezler. Bu yüzden memeli hayvanlar diğer memeli hayvanların sütlerini tüketebilir örneğin bizlerin keçi, inek ve manda sütlerini tüketebildiğimiz gibi. Ama bunları tüketirken pastörize ederek tüketiriz. Yani bu aşamada pastörize edilmeden tüketmek tehlikeli olabilir. 
Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her ne kadar doğanın bir türü yaratabilmesi için binlerce veya milyonlarca yıl gerekse de, insanın o türü yok etmesi için birkaç düzine yıl yeterlidir.”
Victor Scheffer
Geri Bildirim Gönder