Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

İlahiyat profesörlüğü doğru bir kavram mı? Profesörlük üniversite bilimle alakalı olması gerekmez mi?

Üniversitenin içinde ilahiyat fakültesi doğru mu?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Hiyerarşik devlet yapılarında gereklilik, bireyin vereceği kararla belirlenmez.

Hukuk devleti olmayan yapılarda ideoloji ne derse o olur. Laik bir yapıda diyanet kurumunun varlığı, gereklilik kararının esneme kapasitesinin sınırlarını göstermeye yeter.

Hicbir ideal sistemin pratiğe dönüsemez olusundaki insan faktörü, olması gereken ile olmasını istediği arasındaki uzaklığın karesiyle ters orantili korelasyonda gelişir.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. Hukuk
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Güneşte yanmayan, gölgenin kıymetini bilmez.”
Türk Atasözü
Geri Bildirim Gönder