Puan Ver
4
Puan Ver

Hipnoz, telekinezi, astral seyahat gibi kavramlara bilim nasıl bakar?

Hipnoz, telekinezi, astral seyahat gibi kavramlar sözdebilim ve hurafe midir? Yoksa bilimsel temelleri var mıdır?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Hipnoz hariç Telekinezi ve astral seyahat kavaramları bilime göre uydurmadır ve gerçek olarak kabul edilmemektedir.

Hipnoza gelirsek;

Hipnoz, ilaç kullanılmadan kişinin bilincini tamamen yitirmediği bir uyku moduna geçirme tekniğidir.

Hipnoz gerçek diyebiliriz ama filmlerde gibi hipnozla karşınızdaki kişiye istemediği harketleri vs. yaptıramazsınız.Bir kişiyi hiptonize etmek istiyorsanız karşınzıdaki kişi de hipnoz olmayı istemeli yoksa hipnoz dediğimiz olay gerçekleşmeyecektir.Ayrıca hipnoz edilmiş kişinin harketlerinin kontrölü yine sahibinde olur.Favorilerime Ekle
2

Kaynaklar

  1. Is Hypnosis Real?
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar zalimken kuzu, boyun eğerken kurt gibi gözükür.”
Carl von Doren
Geri Bildirim Gönder