Puan Ver
0
Puan Ver

High latent inhibition tarzı bir hastalık var mı?

Evrim ağacı'nın yayınladığı son videoda "low latent inhibition" adlı bir hastalıktan bahsediliyor. Ben de merak ettim acaba "high latent inhibition" diye bir hastalık var mı? Yani etrafımızdaki her şeyi görmezden gelmemize neden olan bir hastalık?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Ne yazık ki böyle bir durum olup olmadığını bilmiyorum; literatürde arattığımda herhangi bir sonuç da alamadım. Fakat belki bazı insanların daha az uyarılabilir olmalarının bu konuyla bir ilgisi olabilir. Örtük ketlemenin sinirbilimsel yolakları henüz keşfedilemediği için muhtemelen bunun diğer durumlar üzerindeki etkisi de net olarak bilinmiyor. Ancak belki benim gözümden kaçan bir makaleyi bulan biri çıkar ve paylaşır. 

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir çiçeğin ardındaki bilimi bilmek ona sadece heyecan ve gizem katar. İnsanlar bunun ondan bir şey çaldığına nasıl inanır, anlamıyorum.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder