Puan Ver
0
Puan Ver

Hayvanlarda da birbirini aldatma var mı? Varsa bunun ne gibi artıları bulunuyor?

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Hayvanların birçoğu çok eşli ve aldatma neredeyse her türde mevcut. Hatta memelilerin sadece %3-10'unda tek eşlilik var. Bunun artısı da elbette ne kadar çok eş o kadar çok soyunu devam ettirme şansıdır.

Favorilerime Ekle
1

Hayvanların çiftleşmesinin asıl sebebi kendi türlerini devam ettirmek istemesidir. Bu yüzdendir ki bir dişi, karşısındaki erkeğin gücüne; bir erkek ise karşı cinsin doğurganlık seviyesine bakarak çiftleşir. Yani eğer dişi, hâli hazırda bulunan erkeğini bırakıp, başka bir karşı cinse gidip üreme gerçekleştirirse (veya tam tersi) buna 'aldatma' diyemeyiz. Çünkü hayvanların temel içgüdülerinden biri de üremedir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evren dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. Matematik dilinde yazılmış bu kitapta harfler üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfleri öğrenmedikçe kitabın tek bir sözcüğünü bile anlayamaz, karanlık bir labirentte dolanıp dururuz.”
Galileo Galilei
Geri Bildirim Gönder