Puan Ver
1
Puan Ver

Hayatta başarılı olmak için illaki başarısız mı olmak gereklidir?

Kendimde ve yakın çevremde gözlemlediğim bir sorun tam olarak bir sorun mu bilemedim ama görüşlerinizi merak ediyorum.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Bağcılar kekosu: "Zirveyi görmek için önce dibi görmek gerekir." :)

Yani en nihayetinde belli bir tecrübe seviyesine ulaşmak gerektiğinde başarılı oluruz diye düşünüyorum. Diğer türlü olsa herkes başarılı olurdu sanırım. O belirli seviyedeki tecrübeye ulaşmak için de sürekli deneyip, hata yapmak, moral bozuklukları, maddi veya manevi kayıplar gibi kötü tecrübeleri/başarısızlıkları mantıklı bir şekilde lehimize kullanmamız gerekir.

"tabii bunların hepsi genelleme" ilk denemesinde başarılı olan da çok vardır mutlaka :)

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilmediğim şeyler konusunda cahil olduğumu itiraf etmekten hiçbir utanç duymuyorum.”
Marcus Tullius Cicero
Geri Bildirim Gönder