Puan Ver
0
Puan Ver

Hangi kitap ile giriş yapmalı, nasıl devam etmeli?

Çocukluğumdan beri uzay, evren ile ilgili belgeselleri çok izledim. En son izlediğim sicim videosundan sonra bu olaylara artık kitap okuyarak daha kapsamlı bir giriş yapmak istiyorum. Evren, kara delikler, sicim, büyük patlama, daha kapsamlı ama anlaşılır bir giriş yapmak istiyorum. Anlaşılır.

1
Teşekkür (1)
Hatırla (2)
Takip (1)
1 Cevap

İlk kitap olarak Simon Singh Big Bang'in Romanı şiddetle tavsiye ederim. Kitap astronomi ve kozmoloji alanındaki eski çağlardan günümüze kadar yapılan önemli gelişmeleri kısmen teknik bilgilerle basitçe anlatıyor. Daha sonra Stephen Hawking'in Zamanın Kısa Tarihi Büyük Tasarım gibi kitaplara bakılabilir. Sicim teorisine özel ilginiz varsa Sicim Teorisi Hakkında Küçük Bir Kitap Steven S. Gubser.

Teşekkür (1)
2

Kaynaklar

  1. Yok
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Fizikçiler pazartesi, çarşamba ve cumaları dalga teorisini; salı, perşembe ve cumartesileri parçacık teorisini kullanırlar.”
William Henry Bragg
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder