Puan Ver
0
Puan Ver

Hamilelik sürecinde neden fiziksel olarak daha zayıf olan kadınlar bebeği taşıma işini yapar?

1
Mehmet Bülbül 0
1 Cevap

Erkekler geçmişte hep avcılıkla yaşamış, kadınlar ise toplayıcılık ile yaşamış. Erkekler kadınlar için dövüşürken kadınlar seçmiş. Bir kadının kaslı olması onun doğumunu etkilemez. Ve aksine kadınların aci eşiği erkeklerinkinden yüksektir. Ama doğada genellikle durum terstir. Güçlü ve iri olan genellikle dişi olur. Ayrıca erkek-dişi sadece bir kelimedir. Genellikle çok ve ufak esey hücreli olana erkek, seyrek ve büyük olana dişi diyoruz. 

0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilgeliğin yarısı, öğrendiklerinizden hangilerini unutacağınızı bilmektir.”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder