Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Anonim
Anonim Üye
0

Hadım ve İdam gibi cezalar ağır suçlar için verilmeli mi? Dünya'da bunun hakkında neler düşünülüyor?

229 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
246K UP
Düşünür

merhabalar Mansour Bonsour

Hadım ve idam kadar iğrenç bir uygulama olmaz. Bir kere şöyle bir ihtimal var, biz insanız ve biz ne kadar hukukta %100 ispatlanmadan ceza verilmez densede, insan olduğumuz için hata yapıyoruz. suçsuz olduğu halde yıllarca hapis bile yatan insanlar varken, idam olduğunda asılan ve bir hiç uğruna giden ne kadar can olacağını bir düşün? Halk kendini istediği kadar teknolojik olarak üstün ve ya akıllı görsün, bazı şeyleri düzeltemez, kimse düzeltemez. yanlış yere idam edilen biri geri gelmez.

Tüm Reklamları Kapat

şimdi bu idamın bir de caydarıcılık yönüne bakalım. Amerika'da idam olduğu zaman ile idam kaldırıldığı zaman ki suç oranı çok değişmedi. çünkü bir insan cinayet işleyecekse sonuçlarına hazır bir şekilde cinayet işler. bazzen yaşamak ölümden daha ağır gelir. yani herkesi ölümle korkutamazsın, ölümle tehdit edemezsin bu çözüm olmadığı çok açık.

bunun dışında gerçekten "adalet"in sağlanıp sağlanmadığına bakalım. gerçekten de biri asıldığı zaman gerçek suçluyu mu cezalandırmış oluyoruz? bir düşünelim. hiç bir insan kötü olarak doğmaz, kötü olmayı öğrenir. çevresi kötüyse, fakirse, eğitimsiz bir ortamda yaşadıysa bir insanın ne olmasını bekliyorsun ki? bir yerde bir cinayet işleniyorsa, bir kişi her şeyi göze alarak cinayet işliyorsa, bil ki gerçek suçlu annesi, babası, öğretmenleri, ülkenin başındaki kötü yöneticiler ve en önemlisi çevre yani biziz. toplumun tamamı artan cinayetlerde bir miktar sorumluluk sahibiyiz, evet bende ve bunu okuyan sende.

Tüm Reklamları Kapat

zaten idam ve hadım etmek gibi cezaların %84 ü arabistan, iran, afganistan gibi eğitimsiz ülkelerde erilmektedir. eğitimsizliği, barbarlıkla çözemezsin demek istiyorum aslında. 2. sorunun cevabını link atıyorum.

bilim sana yol göstersin✌️😜

113 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Bilmiyorum. Link. (26 Kasım 2020). Alındığı Tarih: 26 Kasım 2020. Alındığı Yer: euronews | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Süper Askerler: İnsanlar, Diğer Maymunlar ile Çiftleşebilir mi?
Stres Yayı Yerçekimine Nasıl Karşı Koyuyor?
Stres Yayı Yerçekimine Nasıl Karşı Koyuyor?
Lazarus Etkisi: Ölen Hayvanlar Nasıl Yaşamaya Devam Ediyorlar?
Lazarus Etkisi: Ölen Hayvanlar Nasıl Yaşamaya Devam Ediyorlar?
Denizdeki GERÇEK Tehlikelere Hazır mısın?
Denizdeki GERÇEK Tehlikelere Hazır mısın?
Renkleri Aynı Şekilde mi Görüyoruz? | Zihnimizin Hapishaneleri: Kualia
Renkleri Aynı Şekilde mi Görüyoruz? | Zihnimizin Hapishaneleri: Kualia
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close