Puan Ver
1
Puan Ver

Güvercin göğsün (pectus carinatum) evrim ile ilgisi olabilir mi?

Göğüs duvarının dışa doğru çıkıntı yapması durumu olarak adlandırılan güvercin göğsü, doğuştan oluşan ve ilerleyen yıllarda daha da belirgin hale gelen bir sorun. Bunun evrim ile ilgisi olabilir mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Pectus Carinatum diye tabir ettiğimiz şey aslında bir malformasyondur . Yani normal bir insan vücudunda olmaması gereken bir patolojidir. Hatta beraberinde kalp hastalıkları görülme riski de fazladır . Şahsi kanaatim evrimle bir alakası olmadığı yönünde

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Paylaşılan sevinç çifte sevinçtir; paylaşılan acı yarım acı...”
İsveç Atasözü
Geri Bildirim Gönder