Puan Ver
0
Puan Ver

Güve ve kurt oluşumu evrim sayılır mı?

Mesela bir fındığın kurtlanması?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Maalesef sayılmaz. Çünkü: fındık örneğinden ilerleyecek olursak fındığın kurtlanması fındığa giren başka canlılar tarafından olur. Ve evrim dediğimiz şey en azından makro evrim bizim hayatımızda kolayca görülebilecek şeylerden değildir( Bazı istisnalar olabilir ama genellik böyle). Kısaca evrim bir canlının diğer canlıyı yeyip bitirmesiyle değil uzun zamanlar boyunca mutasyonlar mayozlar geçirerek ilerleyen bir süreçtir( Eğer ki kurt fındığı yedikten sonra fındığın üreme hücrelerinde bir değişim olursa ve bunu gelecek nesillerine aktarırsa buna evrim diyebiliriz,evet)

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gizemlerin sınırındayım ve perde her geçen gün biraz daha aralanıyor.”
Louis Pasteur
Geri Bildirim Gönder