Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Tuba Özaykan
Tuba Özaykan
1,282 UP
Üye
3

Günün birinde dünyada tatlı su kaynakları biterse başka bir gezegene gitme şansımız var mı?

414 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Evin Iğın
Evin Iğın
5K UP
Öğrenci

MERHABA.

Güneş sisteminde,Dünya dışındaki gezegenlerin hiçbirinde yaşam birbir zorlukla kurulabilse bile rahat bir nefes almamızı sağlayacak koşullara sahip değil. Bundan dolayı bu gezegene çok iyi bakmalıyız.

Başka bir gezegene kaçmak ve orada yaşamak mümkün mü?Evet,mümkün fakat çok kısa bir süre olur bu da yaşam olmaz,ve bugünün teknolojisi buna yeterli değil.Teklonojik ilerleme ile de yakında o noktaya ulaşabilmemiz mümkün gözükmüyor.

Tüm Reklamları Kapat

Şu an için yaşamın olduğu bilinen tek gezegen Dünya ancak sınırları bilinmeyen ve sürekli genişleyen evrende bulunana sayısız Galaksi de milyarlarca gezegen bulunuyor.Peki Dünya dışında insan oğlu bu gezegenlerden herhangi birinde hayatta kalabilir mi?Dünya, insan dahil diğer canlılar için yaşamın sürdürebileceği en uygun gezegen ancak etrafimizda ki diğer gezegenler de uzun yıllardır insan oğlu bir hayat belirtisi yaşam kalıntısı arıyor uzun lafın kısası: Dünya üzerinde rahattca yaşamını sürdüren insan,Güneş sistemin'deki herhangi bir gezegene gittsek ne kadar sure hayatta kalabiliriz?Toplam süre =1saniye Yani demek istediğim tatli su kaynakları tükense bile bizim baska bir gezegene gidebilme olasılığımız gözükmemekte:)

151 görüntülenme
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Yusuf İğın
H. sapiens

Şu anda Ay’da ve Mars’ta farklı koşullarda su olduğu biliniyor. Eğer Dünya’daki tatlı su kaynakları biterse gezegen değiştirmek ve su ihtiyacını karşılamak Dünya’daki tuzlu sudan tatlı su elde etme masrafından çok daha fazla olacaktır. O yüzden bir süre daha suyumuzu kendi gezegenimizde karşılayacağız gibi görünüyor. Başka gezegenlerden su gibi çok fazla gereken ihtiyaçlar yerine altın, elmas gibi maddeleri temin etmek çok daha kârlı.

4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close