Puan Ver
-1
Puan Ver

Günümüzün krizler dünyasında, bir bilim insanı ya da adayı, kendine ne gibi ahlaki çalışma kriterleri belirlemelidir?

2
7k
Emre Ertürk
-1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Sorunuz yeterince net değil. Krizler dünyası ve ahlaki çalışma kriteriyle tam olarak neyi kastediyorsunuz? Krizle kastınız ekonomik kriz mi? İnsan hakları krizleri mi? "Ahlaki" çöküş benzeri bir şey mi? Ekonomik kriz gibi geldi dediğiniz şey ama ekonomik krizlerle bilim insanlarının ahlaki çalışma kriterleri dediğiniz şey arasında da bir bağlantı kuramadım. Sorunuzu kaldırabiliyorsanız kaldırıp tekrar sormanızı, düzenleyebiliyorsanız da düzenlemenizi tavsiye ediyorum. 

Favorilerime Ekle
0

Öncelikle ahlak kavramını ele almak gerekir ki bu durumda zaten farklı toplumlarda hatta toplumların kendi içlerinde bile bölge bölge değişiklik gösterebilir. Bu sebeple belirli bir ahlak kavramı belirlemek kurallar koymak pek uygun olmayacaktır. Ancak kendi fikrimi belirtmem gerekir ise faydacılık ilkesi benimsenir ise iyi sonuçlar alabiliriz.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bir ağaç dikmek için en iyi zaman 20 sene öncesiydi. İkinci en iyi zaman ise şimdi...”
Çin Atasözü
Geri Bildirim Gönder