Puan Ver
-1
Puan Ver

Günümüzün krizler dünyasında, bir bilim insanı ya da adayı, kendine ne gibi ahlaki çalışma kriterleri belirlemelidir?

2
7K
Emre Ertürk
-1
Teşekkür
Hatırla
Takip
2 Cevap

Sorunuz yeterince net değil. Krizler dünyası ve ahlaki çalışma kriteriyle tam olarak neyi kastediyorsunuz? Krizle kastınız ekonomik kriz mi? İnsan hakları krizleri mi? "Ahlaki" çöküş benzeri bir şey mi? Ekonomik kriz gibi geldi dediğiniz şey ama ekonomik krizlerle bilim insanlarının ahlaki çalışma kriterleri dediğiniz şey arasında da bir bağlantı kuramadım. Sorunuzu kaldırabiliyorsanız kaldırıp tekrar sormanızı, düzenleyebiliyorsanız da düzenlemenizi tavsiye ediyorum. 

Teşekkür
0

Öncelikle ahlak kavramını ele almak gerekir ki bu durumda zaten farklı toplumlarda hatta toplumların kendi içlerinde bile bölge bölge değişiklik gösterebilir. Bu sebeple belirli bir ahlak kavramı belirlemek kurallar koymak pek uygun olmayacaktır. Ancak kendi fikrimi belirtmem gerekir ise faydacılık ilkesi benimsenir ise iyi sonuçlar alabiliriz.

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Başkalarıyla paylaşılmayan bir düşünce solmaya mahkumdur. Düşünceler, paylaşıldıkça büyür.”
Lowell Fillmore
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder