Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Güneşin ışığını ve enerjisini kademeli olarak azaltarak bitkileri şimdikinden daha az güneş ışığına ihtiyaç duyacak şekilde erimleştirebilir miyiz?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Kademeli olarak azaltmaktansa istenilen miktara kadar ani bir azaltma yapılıp birçok aday yerleştirirsek sadece o koşulda yaşayabilenler o ortamda kalacaklardır ve hayatta kalanların üremesiyle daha fazla dayanıklı birey elde edilebilecektir. Böyle bir yol haritası uygularsak istenilen canlı türünü elde edebiliriz. Ancak bunu evrimle gerçekleştirmek için daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulur.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya üzerindeki en acınası insan, görme kabiliyeti olup da ileri görüşlü olamayandır.”
Helen Adams Keller
Geri Bildirim Gönder