Puan Ver
0
Puan Ver

Gözlemlenen her canlı türü genetik olarak kataloglanıyor mu?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Mümkün olduğu sürece evet. Artık moleküler sistematik oldukça geliştiği ve dizileme teknolojileri ucuzladığı için tür tayin çalışmaları genetik yöntemler ile yapılıyor. Bu, her türün tüm genomunun dizilenmesi anlamına gelmiyor. Çoğu zaman sadece tür tayinine izin verecek "etiket" bölgeler dizileniyor. Bunlar, DNA barkodlama çalışmaları olarak biliniyor. Dolayısıyla, sorunuzun cevabı evet ama tüm genomu kapsayacak biçimde değil şimdilik.

Teşekkür Et
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Birçok insanda, Dünya’nın evrenin merkezinde ve kendilerinin de tüm türlerin merkezinde olduklarına inanmalarını sağlayan büyük bir ego vardır.”
Ann Druyan
Geri Bildirim Gönder